Юхим Михайлів — символіст і містик

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31500/2309-8155.20.2020.220916

Анотація

Однією з особистостей, яка гідно представляє Україну на міжнародній культурній арені, є Юхим Михайлів. Митець-символіст звертався у своїй творчості до давньоязичницьких традицій, історичних артефактів, до смислів і значень у трактуванні еволюції України, її генезису і типів культури, до ритуальних елементів давніх культів. Такий вибір уможливлював йому не лише актуалізувати своє художницьке мислення, що опиралося на символи й знаки, а й визначати місце національної культури в системі загальносвітових
координат. На часі — синкретичний аналіз його багатогранної творчості. А це не лише художні картини, а й твори красного письменства, насамперед вірші, а також монографічні дослідження, літературно-критичні статті, що друкувалися в періодичних виданнях. Розглянуто питання, що його обходили увагою дослідники, а якщо й згадували, то вельми побіжно. Йдеться про співпрацю митця із часописом «Рідний Край», де він друкував свої вірші і де репродукувалися його картини.
Проаналізовано також листи до музейника і поета Трохима Романченка, які все ще зберігаються в архіві і чекають на опублікування та розлогі коментарі.

Біографія автора

Любов Дрофань, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України

кандидат філологічних наук, 
провідний науковий співробітник

Посилання

Arxiv T.M. Romanchenka // Viddil rukopy`siv i tekstologiyi Insty`tutu literatury` NAN Ukrayiny` / f. 46 (dali vkazuvaty`memo v teksti: IL, od.zb.).

My`tecz` renesansnogo svitoglyadu / Vstup. sl. Olesya Dorichenka, virshi Yu.My`xajliva, ly`sty` do P.Ty`chy`ny` (vstup. sl. Iry`ny` Blyudo) // Boyan. Poeziya'93. Zbirny`k; [redkol.: M. Vingranovs`ky`j ta in..; uporyad. L. Golota, V. Mishhenko; xudozh. L. Demchy`shy`n]. K.: Ukr. py`s`menny`k, 1993. S. 3–23.

Kuz`my`n Y. Yuxy`m My`xajliv // Zhy`ttya j revolyuciya. 1926. # 6–7. S.147.

My`xajliv Y. Fragmenty` spogadiv pro G. I. Narbuta // Bibliologichni visti. 1926. # 3. S. 46–51.

Povernuti imena. Yuxy`m My`xajliv. Materialy` mizhnarodnoyi konferenciyi / Vidp. red. O. Fedoruk. K.: Abry`s, 1997. 192 s.

Pevny`j B. Pro reabilitaciyu ta zhy`ttya i tvorchist` Yuxy`ma My`xajliva // Majstry` nashogo my`stecztva. N`yu-Jork; Ky`yiv, 2005. S. 61–72.

P'yady`k Y. Yuxy`m My`xajliv. Zhy`ttya i tvorchist` / Vstupne slovo I. Dzyuby`. K.: My`stecztvo, 2004. 224 s.

Ridny`j Kraj: Chasopy`s` literaturna i gromads`ka, z malyunkamy`. Redaktorka-vy`davecz` O. Kosach (dali vkazuvaty`memo v teksti: R. Kr., rik vy`dannya i storinku).

Yuxy`m My`xajliv. Jogo zhy`ttya i tvorchist`. 1885–1935. The life and art of Yukhym Mykhailiv / Zag. red. Yurij Chaplenko. N`yu-Jork; London; Pary`zh; Toronto, 1988. 233 s.

##submission.downloads##

##submission.additionalFiles##

Опубліковано

2020-12-17

Номер

Розділ

Статті